Изјави за нас
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Straightpoint клиентски препораки

ASC INDUSTRIES CHICAGO, ILLINOIS

Straightpoint се грижеше за нас во врска со спецификациите, техничките информации и брзиот одговор во врска со испораките.

Изработката на производот е врвна и го надминува нашето оптоварување тестирање

Барања кои се критични во областа.

Ние ќе продолжиме да ги купуваме овие фино дизајнирани производи за сите наши

NDT работат во иднина.

Тони Фастука


PFEIFER - Германија

Со оглед на тоа што ги продаваме вашите оптоварувања и крански скали (почеток 2008), имаме голем успех во тој бизнис опсег.
Ние сме задоволни со нашата приватна етикета верзија која сте ја создале за нас многу брзо и некомплицирано. Тоа беше навистина одлична услуга.
Во врска со успехот што го имавме при продажба на товарните делови, исто така решивме да купиме тестирачки апаратури од вас за да им понудиме на нашите клиенти подобра услуга во Германија.
Поради фер цени за добри производи, добра услуга и брза испорака, успеавме да го зголемиме тој бизнис многу брзо и сега сме важен играч на тој пазар.
Дури и ако има некој проблем (супер брза испорака е потребно на пр.), Секогаш сте флексибилни во решавањето на овие проблеми за да ги задоволиме нашите клиенти.
Исто така, многу сум среќен што успеавме да ви помогнеме да ги подобриме вашите производи или да ви помогнеме во развојот на нови производи. Вие секогаш ги слушате повратните информации на вашите клиенти и тоа е одлично!
Сè на сè ние сме целосно среќни со вас!

Волфганг Гестер
Fachkaufmann für Marketing Produktmanager Hebezeuge & Anschlagtechnik /
Управувачки уреди за управување со производи Pfeifer Seil- und Hebetechnik GmbH
ИПА - Индија

ИПА е во продажба на мерење и автоматизација на Индискиот пазар за последните 32 години.

Со текот на годините имавме голем број клиенти и добавувачи. Интеракцијата на IPA со Straightpoint започна пред неколку години и е исклучително задоволна што е во интеракција со таква професионална компанија.
Прашањата се адресираат многу брзо и иако има разлики околу 5 часот помеѓу двете земји, ние никогаш не го почувствувавме тоа. Производите се само одлични и се додаваат редовни функции кои не можеме да побараме повеќе.
Тимот во Straightpoint на чело со Дејвид Ayling е најефикасен, како и со таков мал тим тие се способни да се грижиме за таков голем клиент многу ефикасно. Ние сме сигурни дека ќе имаме нашите односи со бизнисот траат додека компаниите се живи. На тимот на Straightpoint му посакуваме сета среќа и како ИПА, ние сме привилегирани да бидеме поврзани со нив.
Директор Продај Куријан В. Аврам
Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes