Нафта и гас
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Нафтени и гасни опасни подрачја

Директна точка што ја прави нафтената и гасната индустрија побезбедно место

Производи со директни точки со опасни зони ATEX / IECEx 0, 1 и 2 одобренија се индустриски стандард за мерење, мониторинг на динамичко оптоварување и апликации за гравитација. Тие се системи за следење на оптоварување во центрите за нафта и гас во Абердин, Хјустон, Берген, Персискиот Залив, Сингапур и многу други глобални локации.

Операциите за лифтинг и дигање се меѓу главните причини за смртни случаи и сериозни инциденти

Користењето на SP безжични производи ќе обезбеди највисока сигурност и минимизирање на ризиците поврзани со мониторинг на оптоварување во експлозивни гасови / запалива прашина. Несреќата предизвикана од експлозија може да доведе, не само да ги оштети / уништи средствата или да го намали времето на прекинување, туку исто така и во најлошите сценарија за повредени и / или убиени лица.

Нашите производи може да се користат во логистичките активности на пристаништата, крајбрежјето и градежништвото на нафтени полиња, како и општи практики на подигнување на лице место.

Нашата безжична палета на производи кои се идеални за употреба во нафтената и гасната индустрија:

  1. Radiolink плус Ex range

Расположливи капацитети:1-500те во залиха (нарачана до 2000te)
Идеален за: под кука апликации кои вклучуваат кревање на висина и за различни тешки дигање
Клучни карактеристики): Најпродавани мобилни мобилни телефони за мобилни телефони. Изграден од алуминиум од високо квалитетен алуминиум за намалување на тежината и зголемување на издржливоста.

  1. TIMH (динамометри на водечка линија) Ex range

Расположливи капацитети:1-150те во залиха
Идеален за: Мониторинг на тензиите во кабелот за време на пристаништата, морските, пристаништата и спасувачките капацитети (спречува оштетување на кабелот и оштетување)
Клучни карактеристики): 5 дизајн на тркала за да се подобри точноста и при брзина на кабел до 20m за минута (65ft за мин.).

  1. Безжична компресија Ex Range

Расположливи капацитети:1-1000те во залиха
Идеален за: Широк опсег на слободно мерење
Клучни карактеристики): високо еластични со користење на машински високо квалитетен челик, кој обезбедува одлична сила и отпорност на корозија

  1. Безжичен товар Ex Range

Расположливи капацитети: 1-1500те во залиха
Идеален за: апликации каде што не може да се користи крај од линијата оптоварување ќелија или интегрирано решение во апликации како што се макари или шкирачки оски, приклучоци, потпирачи, лепила или потпорни блокови.
Клучни карактеристики): Повеќе нарачани дизајни достапни за каква било апликација или за било кој тип на шкарт. Изработени од висококвалитетен челик за издржливост. Можеме да создадеме Loadpin за да одговараат на вашите барања. Или изберете од стандардната големина и спецификации или имате нешто сосема нарачано од низа опции.

  1. Безжично оптоварување Ex Range

Расположливи капацитети: 1-500те во залиха (до 4000te нарачана)
Идеален за: Укинување на работни места на локации со ограничена просторија. Сервис камиони и riggers на нафтените полиња
Клучни карактеристики): Предвидени со водечки во индустријата Crosby 2130 карбон и 2140 легура Болт тип Сидро Shackle.

atex sp рачен плус

Треба цена - Контакт со нашиот тим

Нашиот рамен рачен дисплеј, за употреба со сите горенаведени, има лесен за промена на АА батерии, без надворешни антени и безжичниот опсег во индустријата овозможуваат операторот да стои на безбедно растојание до 700m (2300m) во најопасните области до зоната 0.

Производите во нашиот безжичен опсег се првиот избор за камиони на Gin Pole Service и одржувачите на одржување на нафтените полиња.
Модулите за моторни масла или јакни треба да се одмерат за време на транспортот и градежните фази (каде што обично се вклучени долунаведените). Овие огромни измислици треба да се подигнат за да се утврди дали нивната тежина и нивниот центар на гравитација се во границите на безбедноста пред да бидат преместени или транспортирани. Обично самоодни модуларен транспортер (SPMT) или брод се користи за нивно транспортирање до локациите за инсталација. Превенција на штета на овие движители е огромна, бидејќи обично трошоците за поправка може да бидат премногу високи.

Инженерите на префрлани или LNG постројки го менуваат процесот на подигање со редовно користење на воздушни дигалки кои го користат SP палетата на ATEX / IECEx безжични радиолини за врвни апликации за кревање.

Апликациите за мониторинг на оптоварување на подвидови, како што се прицврстување, врски за патенти и прицврстувачи, и приклучоци за ROV-пинови, исто така, го користат нашиот опсег на подвижни оптоварувања од нерѓосувачки челик од 17-4PH. Овие се проверуваат под притисок и се испорачуваат со тврдрени или SubConn влажни парови за поврзување за да се поврзете со нашиот опсег на инструменти. Тие, исто така, доаѓаат со интегрален 4-20mA или 0-10v аналогни излези за графички рекордер или PLC-интеграција.

Препораки за производи:
Radiolink plus - ATEX | Безжичен оптоварување окови - ATEX | Безжични компресивни келии за полнење - ATEX | Безжични товарни приклучоци - ATEX | Тензиометар за безжична брзина - ATEX

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes