Екстремни спортови
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Slackline екстремен спорт

Екстремни спортови

Адреналинските наркомании се намалуваат, ѕидната постава, качување по карпи, скокање на базени и пливање ги користат Straightpoint безжичните товарно стапки, дигитални динамометри и COLT стегач на линија затегнувач за мерење на напнатоста на линиите и безбедноста на прицврстувачките точки пред да ги користат - понекогаш стотици метри Воздух!
Нашиот опсег на безжични оптоварувања за опслужувања обично се користи со безжичен рачен екран, но софтверот за следење на податоците за следење на оптоварување и грубата таблета за Windows е сè попопуларно решение во оваа интересна апликација кога податоците и графиконите треба да се анализираат за врвни оптоварувања.

Во наједноставна смисла, гасената постава е различна од затегнато вртење на јажето, затоа што линијата има гасена во неа. Кога е во употреба, постои значителен пад во линијата помеѓу точките за прицврстување каде што лицето оди. Гасениците ги користат Straightpoint loadcells за снимање на постојан напон кога линијата е затегната и мерка на поводник паѓа.

Препораки за производи: Стегач на линија затегнувач | Безжично оптоварување | софтвер

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes