Арборист и дрво Сечење
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

сеча и сечење дрвја

Природата на работата на арбористот е обработена со голем број ризици. Каде што нешто не е во ред може да доведе до оштетена опрема и средства, повреди, па дури и смртни случаи.
Кога работите на висина, сакате да бидете сигурни дека местење линии ќе бидат во можност да ги преземат тежини и сили нанесени врз нив. Затоа што ако толеранцијата на линијата е надмината (што доведува до тоа да не успее и кршење), тогаш може да поттикне катастрофална низа настани. Надвор од почетната случајна штета - дополнителна штета може да се нанесе врз деловната репутација.

Секое дрво и неговата локација се уникатни, па кога треба да се одржува или сече, треба да се процени темелно пред да се решава.

Локацијата на дрвото во близина на имотот или други видови вредни напори за движење на имотот може да предизвика дополнителни предизвици. Тоа може да значи дека не може да се распадне како целина поради ризикот од оштетување на овие структури или средства.

Алтернативниот метод е да ја симне филијалата по гранка, преносен сегмент по сегмент. Нашите товарните делови се идеални за да се искористат во оваа ситуација со цел да се зголеми безбедноста и да се обезбеди поголема гаранција за успешно завршување на работата.

Ние ги разбираме опасностите и обезбедуваме солидни и сигурни решенија за производи, па нашите производи за следење на оптоварување ги обезбедуваат следните релевантни карактеристики:

 1. Bluetooth конективност - следи ги оптоварувањата на линија користејќи ја нашата бесплатна HHP апликација (iOS и Android) од до 100m (328feet) безбедно растојание далеку
 2. Следи до 700m (2400feet) со користење на нашиот HHP рачен уред со радио телеметрија
 3. IP67 / NEMA6 заштита на животната средина - заштитена од било какви надворешни тешки временски услови, вклучувајќи ветер и дожд
 4. Цврсто дизајниран за носење кој може да се користи во различни апликации за тешка употреба на терен.
 5. 2 година гаранција
 6. Масивен век на батеријата на оперативното време на 1200 часа

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

СП удар блокВЛИЈАНИЕ ВЛИЈАНИЕ
Најбезбедниот избор за работниот арборист. Произведени во партнерство со DMM (dmmclimbing.com), блокот Impact е дизајниран да ги испорача најдобрите перформанси во смисла на усогласување, отпорност и привлечност. Естетските кривини на ударниот блок комбинираат убавина, сила и издржливост за да се обезбеди јаже површина. Тој е дизајниран да се користи како динамичен инструмент за мерење на затегнатост, кој може да го замени општото местење. Лесна прицврстувачка прачка го олеснува транспортирањето на блок, прашка и јаже на алпинистот и помага при ракување, складирање на дрва и складирање на работилницата.

Карактеристики

 • Заоблени рабови на обличните плочи одржуваат абење со низок јаже кога јажето се храни "неправедно"
 • Горниот калем отвора преку навој заклучување оска за дополнителна безбедност
 • Потисните површини ја зголемуваат толеранцијата на надворешното полнење на вретеното и иглата игла
 • Директно поврзување со јажиња, прицврстувањата на сидрото помагаат да се обезбеди соодветна компатибилност на соседните компоненти

преземам брошура од абористИдеален за користење со следниве апликации:

 • Arborist
 • Сечење на дрва
 • Отстранување на дрвото
 • Дерево кастри
 • Градинарски рез

Препораки за производи:
Радиолошка плус оптоварување ќелија | Блок на влијанија | Безжично оптоварување

Преземете ја брошурата за броење на арборист / дрво за информации за тоа како нашите производи можат да ви помогнат да останете безбедни.

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes