Скрши ја оптоварувачката клетка
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

 Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491    САД: +1 918 834 4611

Loadshackle
ASME согласност

Треба цена? Контактирајте не

Достапен од залиха во капацитет од 3.25 т до 400 тони и достапен до 3000 тони, Straightpoint's Loadshackle е произведен од водечките индустриски крозби 2130 Carbon, 2140 Alloy Bolt Type Anchor Shackles и S2135. Loadshackle нуди намалена вкупна тежина и простор за глава, обезбедувајќи одлично вклопување за апликации со мали простории за глава.

Користејќи ја истата напредна електроника базирана на микропроцесор како и сите производи на Straightpoint, кабелскиот Loadshackle на Straightpoint има придобивки од високите стапки на земање примероци, екстремната отпорност на бучава од индустриско ниво и невидена стабилност. Огромен опсег на алатки им овозможува на Straightpoint да калибрираат во окови за дополнителна точност, за разлика од многу други производители на товарни ќелии.

Вклучувачи со опсег со кабел со директен поен исто така се заштитени со животната средина на IP67 и, како опција, запечатени за трајно потопување за под-морска употреба. Кабелскиот опсег на Loadshackle може да се користи со дигитални дисплеи, вклучувајќи Straightpoint Handheld плус, PLC, системи за прибирање податоци (DAQ), итн. И да се конфигурира со огромна низа излезни формати за да вклучите mV / V, RS-422, RS-485, користејќи ги протоколите ASCII, MODBUS RTU и CAN-BUS или се испорачуваат со интегрален засилувач кој овозможува аналогни излези како што се 4-20mA, 0-10v, 0-5v итн.
Без оглед дали се користи при кревање тешки товари, поставување прицврстувачи за прицврстување или апликации под морето, кабелскиот Loadshackle на Straightpoint нуди робусна конструкција, напредна електроника, водечка резолуција и точност, сите по цена рентабилна, прифатлива цена
Бара врска со Straightpoint's Handheld plus (HHP) или со надворешен засилувач опсег (SA-3420) што може да се конфигурира за да обезбеди излези како што се 4-20mA, 0-10v, 0-5v за интеграција со PLC или logger data.

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes