Производи | Услуги
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Производители и добавувачи

Straightpoint имаат целосен каталог на мониторинг на оптоварување и производи за мерење на тензии, произведени во Обединетото Кралство и со светска мрежа на дистрибутери, тие можат да понудат ненадминат квалитет и време на водење.Преземете каталог за целиот спектар и спецификации
Брз водич за брзо нарачување или барање за понуда

Страна 1

Страна 2

динамометри на групата на loadlink loadcells

Клетки за оптоварување на тензиите

Оригиналната тензија оптоварување ќелија е служат на оптоварување тестирање и сила или тежина мерење индустрии од 1979.
DNV Тип одобрение, ATEX / IECEx достапни, како и Bluetooth опции!
Овие системи за набљудување на оптоварување се достапни во верзии за телеметрија / безжичен (RLP), самоиндицирачки (LLP) и кабелска без индикација (WLP). Towcell 25kN, безжична тензија оптоварување ќелија специјално дизајнирани за итни услуги, спасување и 4 x 4 индустрии.
Цврсто вградените и високо прецизни оптоварувачки линиски оптоварувачки клеми овозможуваат следење на сила и оптоварување низ широк спектар на индустрии и апликации.
Radiolink Повеќе | Radiolink - ATEX IECeX | Wirelink Plus | Loadlink Плус | Towcell

Треба ли цена за товарните линкови? Контактирајте не

стегач на линија затегнувач

Стегач на линија затегнувач

Последната иновација на Straightpoint е Clamp on line tensionmeter, во кој се прикажани Bluetooth COLT App за iOS и Android мобилни уреди.
Лесен за користење и лесен со неограничена база на жици, ова е фаворит за компании како што се Crown Castle.

Особено е корисно за одржување на жици на мобилни кули, мостови, стекови, антени и јарболи, како и поставување на джин-столбови, како и мерење на тензиите на лифтовите.

COLT Tensionmeter

Потребна ли е цена за COLT? Контактирајте не

sp loadshackles

Скрши клетки на товар

Шенлинг оптоварување ќелија на Straightpoint или "Loadshackleпродуктната линија му овозможува на заедницата за подигнување со ниско решение за надгледување на оптоварувањето на главата во текот на една деценија. Со интегрирање на оптоварувачката ќелија во приклучокот за обложување, производот обезбедува компактно и лесно решение за следење на оптоварувањето, додека сеуште ги задоволуваат индустриските SWL и барањата за точност.
Овие популарни LMI системи се достапни како кабелски или телеметриски безжични оптоварувања.
Безжични Loadshackles | Cabled Loadshackles

Потребна ли е цена за товар? Контактирајте не

трчање динамометри

Линеарни дискови за трчање

Опсегот на мерачи на TIMH-течни линии се гради со доковите, морски, offshore, влечење и спасување апликации. Тоа е особено корисно кога нема сидро или ќор-сокак на линијата за да се намести Straightpoint Radiolink или Loadlink дигитален динамометар за мерење на сила на затегнување.
CableSafe е за влечење на електрични и комуникациски кабли и се поврзува преку бесплатен HHP-App Bluetooth.
Клетки за оптоварување на компресија

Компресивни клеточни келии

Опсегот на Straightpoint на жични и безжични компресивни линии за оптоварување на мобилни ќе ги комбинира тешката конструкција, водечката точност во индустријата и високиот капацитет во рентабилно мерење и следење на оптоварувањето.
Клеточните оптоварувачки клетки за директно притискање се користат секој ден во тестирање на сила на компресија, структурно мерење и за конформација на маса и центар на гравитација.
Достапни како кабелски или безжичен за да одговараат на вашата апликација.
Кран ваги

Крански скали

Палетата Jumboweigher на Crane скали обезбедува ефикасно решение за оние кои бараат прифатлива, тешка, постојана употреба на кранска скала. Овој cranescale е достапен во три капацитети 5t, 10t и 20t. Miniweiger плус Straightpoint е мини кранска скала со големи карактеристики на кранската скала.
Достапен во капацитети од 100 kg до 5т овој производ е познат во целиот свет за неговите целосни карактеристики, робусна конструкција, висока точност, компактна големина и екстремна преносливост. Jumbo Weighers | Мини ваги
други2

Други уреди за мерење на сила

Нашите оптоварувања на товарниот товар и S-Beam оптоварувачките ќелии се совршени за ОЕМ проекти, сопствени машини за тестирање или за следење на оптоварување во производна средина за кои се потребни повратни информации и контроли од затворен циклус. Двете производ линии може да се користи со нашите (HHP) Handheld Plus дисплеј, Desktop контролор Или конфигурирани со аналоген излез модул и се испорачува со сертификати за доказ тест, калибрација и усогласеност.
S зрак Loadcells
| Loadpin Loadcells
софтвер за рамна точка

Стрејтпоинт Софтвер и системи

нашата Оптоварување софтвер за следење Пакетите обезбедуваат лесни, економични решенија за мониторинг на оптоварување за широк спектар на индустрии кои се соочуваат со сложени апликации за мониторинг на оптоварување. Достапни како решенија за безжична телеметрија или кабелски решенија, овие креативни решенија овозможуваат печатење на извештаи, потврдување на масата и тежиштето, истовремено прикажување / следење, тотализирање и регистрирање на податоци до 24 Straightpoint Wireless Load Cells.
Софтвер и системи
додатоци за рамна точка

Безжични додатоци од Straigthpoint

Целосен опсег на Straightpoint Безжична галантерија Овозможуваат едноставна интеграција на безжичната оптоварувачка ќелија во покомплексни системи за мониторинг на оптоварување што се користат во разновидност на производство, местење, мерење и транспортни индустрии. Звучниците за сигнали, базните станици со дигитални или аналогни излези или големите дисплеи со LED дисплеј се достапни од опсегот на Безжична галантерија Straightpoint.
безжичен Алатки

Треба цена? Контактирајте не

Loadpin примери за целосна анализа на фини елемент FEA CAD дизајн
Проектен процес

Прилагодени оптоварувачки ќелии | Вчитај иглички Свиња иглички Софтвер

Треба цена? Контактирајте не

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes