Miniweigher Повеќе
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Straightpoint Crane Scale Miniweigher

Треба цена? Контактирајте не

Оваа мала и компактна мини кранска мерна скала ќе одговара на повеќето апликации за кревање. Достапно во капацитети од 100kg до 5t. Во светот, тоа е најпопуларниот производ на Straightpoint и е произведен од 1987. Скалата на Miniweigher плус нуди цврста конструкција, висока точност, компактна големина и екстремна преносливост. Користена од комуналните претпријатија на секој континент, Miniweigher плус кранска скала е доста често монтиран помеѓу виљушка и статив, овозможувајќи мониторинг на оптоварувањето и безбедно спуштање и подигање на опрема и персонал, и се докажа како неопходен инструмент за подземна канализација , Вода, гас, и комунални трезорот пристап.

Miniweigher плус има функции за контрола на копчињата со целосна функција за тарифи, избор на единици (lbs, kg, kN и тони), максимална задршка, претходно наместена тарифа, звучен аларм и преоптоварување. Напредната микропроцесорска електроника на Straightpoint обезбедува Miniweigher плус со брзина на читање, екстремна отпорност на индустриски ниво на бучава и стабилност без преседан. Оваа висока стабилност овозможува 5,000 + поделби и највисока стандардна резолуција на која било компактна дигитална кранска скала на пазарот денес. Единицата, исто така, има RS-485 сериски излез кој обезбедува додадена функционалност и флексибилност.
Во целина, лесниот дизајн, отпорот отпорен на корозија, напредната електроника и дисплејот со целосна функција го направија Miniweigher плус кранска скала единствениот избор кога барате компактна, безбедна и прецизна, кранска скала.

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes