Медиумски статии
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Претставениот проект Вигона Арта Лестари започна против нерасположено небо пред дождот да донесе предвремено прекинување на test.jpgОпремата Straightpoint (SP) е погодна за употреба дури и во сезоната на монсуни во artaакарта, Индонезија, како што докажа неодамнешната апликација.

Давач на опрема за подигнување и услуги Вигона Арта Лестари користеше СП Радиолинк плус товарна ќелија и Безжичен Раката се одржа Плус за да се заврши тестирање на рамка со капацитет од 15 тони со употреба на 50t капацитет Tadano TG500E. Иако операциите за кревање престанаа за време на обилните врнежи од дожд, заштитата на животната средина IP67 значеше дека товарниот ќелија не мораше да се демонтира од јадицата откако товарот беше привремено спуштен.

Jakакарта може да биде погодена од бурно време на повеќе точки во текот на година но особено е веројатно дека ќе доживеат влажни услови кога монсуните дуваат од југ и исток во јуни до септември и од северозапад во декември до март.

Најновата задача за влажни сезони ја опфати Вигона со употреба на 55 тони Радиолинк, плус, најпродаваниот производ на СП и рачниот уред за читање за вчитување на рамка под јадицата на мобилниот кран и евидентирање на мерења против крпеница на облачни дождови.Cellелијата за оптоварување има посебна внатрешна затворена куќиште што ги обезбедува електронските компоненти со IP (заштита од навлегување) 67 (NEMA 6) дури и со плочката на капакот на батеријата да недостасува, со што динамометарот е погоден за употреба во најтешките околини. Верзијата со долг дострел 2.4GHz на Безжичен Раката се одржа Плус, во меѓувреме, обезбедува опсег од 1,000 метри (3,280 стапки.).

Јоширо Дармади, директор во Вигуна Арта Лестари, рече: „IP67 во суштина значи дека опремата што ги исполнува критериумите може да се спушти во тело на вода до длабочина од еден метар за половина час. И покрај тоа што не е практично сценарио во однос на нашата употреба на опрема, таа ни дава душевен мир со оглед на екстремните влажни временски услови што ги издржуваме овде. Можеме да ја оставиме товарната ќелија на јадицата и да почекаме да престане дождот. Не можам да замислам апликации за кревање тешки товари каде што ќе мораме да ги симнеме опрема за местење во лошо време. “

„Понатаму“, рече тој, „Опсегот [СП] ни нуди - и на нашите клиенти - голема точност, без оглед дали работиме со лесни или тешки товари.

Моќ на батеријата

Дармади, исто така, укажа на поволниот век на траење на батеријата во опсегот на СП; Radiolink плус, на пример, работи со стандардни АА батерии кои нудат 1,200 часа живот. Radiolink плус (или RLP) се снабдува со стапка на ажурирање од 3Hz и може лесно да се конфигурира за да работи со брзина до 200Hz што го прави идеален за динамичко мерење на силата. Конструиран од аеро-вселенска алуминиумска класа, има напредна структура на внатрешен дизајн, која стои зад заштитата на влезот и, со еднаква важност, односот на голема јачина и тежина.

Дармади додаде: „Обезбедуваме опрема за подигнување за различни сектори - нафта и гас, градежништво, рударство, пристаништа, тешка индустрија, морска и др. - и сите присутни предизвикувачки апликации кои ја тестираат издржливоста на нашата опрема и тоа е пред Мајка Природа да ја има рече. Само приближно. 5% од нашата работа вклучува тестирање и преглед на кран, но ние секојдневно користиме товарни ќелии и опрема за местење на разни апликации. ”

Wiguna резерви осум RLP, до 100t капацитет, кои дополнуваат основна дејност што се центрира на жица, ланец и синтетички краци. Дармади рече: „Бизнисот е подобар од минатата година, но конкуренцијата се интензивира од година во година овде во Jakакарта. Бидејќи се фокусираме на високи клиенти, ние служиме ниша, специјалист пазар. Постојано бараме да додадеме во нашето портфолио на производи за да станеме поефикасни и продуктивни “.


Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes