Медиумски статии
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Цилинот за измислица е снимен на 1360 килограмиСијапек Индонезија обезбедија оптоварување ќелии Straightpoint (SP), оков за Crosby и друга опрема за местење за да тежат цилиндри за измислување од 1.35 тони во електраната во Тангаранг, во провинцијата Бантен неодамна.

Беше опремена со ќелија за оптоварување со 25 тони Radiolink плус, со окови Crosby со ист капацитет, додека краците за мрежење со капацитет од 2 тони беа двојно задави околу товарот за да се заврши опремата под-кука. Товарот, всушност снимен на 1,360 килограми, е снимен на Wireless Hand Held Plus, исто така произведен од SP. Беше користен надземен кран и подигач за да се обезбеди потребната моќност за подигнување.

Сијапет Индонезија го доби обемот на работа од ПТ. Синерги Ади Пратама Абади, компанија за одржување и градежништво на кран, која склучувала договор во термоцентралата „Пусат Листрик Тенага Уап“ (ПЛТУ) „Бантен 3“ на Лонтар, единица за услуги и одржување на ООН (ОМУ) 3 x 315-Мегават. Ограничениот пристап во објектот беше само една пречка што екипажот на местење мораше да ја надмине.

Дови Супраетно, менаџер на земјата во Сијаптек Индонезија, рече: „Треба да ја наведете најсигурната опрема за подигнување и местење при доставување проекти до Индонезија моќ, навистина секој во овој предизвикувачки сектор. Комбинацијата [СП и Крозби] секогаш докажува сигурна при доставување точни информации за товарот до нашата разновидна база на клиенти. “

Suprayetno објасни дека упатството за гушење се користи за да се обезбеди товарот и да се обезбеди поголема контрола за време на лифтот. Користејќи две жици во двојна конфигурација, секоја завиткана околу товарот и се пренесува низ себе, обезбеди уште поголема површина за контакт со фабриката за измислување пред неговата инсталација.

Тој додаде: „Важно е да се напомене дека заради силата што се применува на точката на задави, капацитетот за подигнување на краците е помал отколку што би се користел во вертикала. Ова беше само една од размислувањата забележани во обемот план за лифт што го завршивме пред да пристигнеме на работното место. Останувањето на безбедно растојание од товарот до читање беше друго “.

СП (компанија Крозби Груп) Radiolink плус е најпродаван производ на производителот на товарни ќелии. Се одликува со посебна внатрешна запечатена обвивка која ги обезбедува електронските компоненти на оптоварената ќелија со IP67 заштита на животната средина, дури и со плочката на капакот на батеријата што недостасува, со што динамометарот е погоден за употреба во најтешките околини.

Во меѓувреме, верзијата со долг дострел од 2.4GHz на Wireless Hand Held Plus, обезбедува опсег од 1,000 метри (3,280 стапки.). Suprayetno посочи дека излезот со Bluetooth може да се искористи, поврзан со кој било паметен телефон што работи со HHP апликацијата (именувана по Hand Held Plus) на iOS или Android со опсег до 100 метри (328 стапки).

Тој рече: „Важно е крајните корисници да знаат што е можно повеќе за товарите што ги креваат и инсталираат. Без точна, најнапредна технологија и сигурна опрема за местење, тоа е невозможно да се постигне “.


Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes