Медиумски статии
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

мерење на галантеријаДејничкото изнајмување во динамика во Австралија користеше 100 тони Straightpoint (SP) Radiolink плус оптоварена ќелија за да ги заврши тестовите на два рачни дигалки на Shaftlelift со капацитет од 90.7t Shutlelift во Мелбурн неодамна.

Динамика, компанија за изнајмување и опрема за издигнување и местење, ја набави товарната ќелија од Elevate Lifting and Rigging Pty Ltd., која е нејзина партнерка за решенија за мерење на сила. Elevate, поранешни специјалисти за опрема за дигање (HES), исто така, обезбедува специјализирана опрема за кревање на австралискиот пазар.

Новите кранови „Шутлелифт“, тестирани на 91.5 тони, ќе бидат искористени од крајниот корисник за да се укинат пред-фрлени супер Т-зраци во производствен објект во западните предградија на градот. Тие мораше да бидат тестирани со оптоварување пред да бидат пуштени во употреба за да ги исполнат австралиските стандарди; тие исто така ќе бидат подложени на периодично тестирање за да се одржи таа усогласеност.

Radiolink плус комбиниран со пар окови од 120 тони, тркала за ѓубре со капацитет од 100 тони и зрак на распрскувач на Максириг со 145 тони. Сопственикот на крановите ги ангажирал услугите на својот провајдер на мобилен кран да им помогне во спротивставувањата, кои пак побарале од „Динамик“ да обезбеди опрема за местење за да ја подигнете лентата за противтежа и калибрираната ќелија за да ги сними тестовите.

Дин Нелсон, извршен директор во Елеват, рече: „Тоа е ценето партнерство што го имаме со Рос nsонсон [генерален директор] и неговиот тим во„ Динамик “. Давателот на мобилен кран користел еден од своите пикови и носечки кранови на Франна за да ги постави контра-леновите во фиоката за супер-лифти, а поставувањето на товарниот ќелија и опрема за местење биле исто така некомплицирани. "

Тој додаде: „Читањата беа набудувани од кран-техничарите кои ја користеа товарната ќелија за да направат прилагодување на системот за вага на кран. Двата кранови беа тестирани со оптоварување и ги поставија своите оперативни системи во рок од попладне. Следниот ден, видов обука на операторот и крановите конечно ставени во употреба во многу зафатен двор. ”

Radiolink плус, најпродаваниот производ на СП, беше користен со уредот за читање Handheld plus, што му овозможи на тимот за местење да ги следи крановите на безбедно растојание. Тие ја искористија долгата опсег 2.4GHz верзија обезбедувајќи безжичен опсег од 1,000 метри (3,280 стапки.). Како и да е, може да се искористи Bluetooth излез, поврзан со кој било паметен телефон што ја вклучува бесплатната апликација HHP на производителот (именувана по Handheld plus) на iOS или Android со опсег до 100 метри (328 стапки.).

Нелсон рече: „Radiolink плус е широко опфатен во претходните студии на случај, но во секоја апликација неговите различни карактеристики се прикажани во просторот на нашата индустрија. Ние се стремиме да обезбедиме повеќе за нашите клиенти и направивме име за себе и изградивме репутација во индустријата за кревање и местење преку обезбедување на стандард за квалитет во нашите производи за разлика од кој било друг. Технологијата на СП се усогласи со таа стратегија во тек “.


Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes