Медиумски статии
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Сликата за презентација на тешки лифти PFI презентација
Straightpoint (SP) е избран во категоријата на иновации на годинешните награди за тешки лифтови, кои ќе бидат презентирани од страна на магазинот Heavy Lift & Project Forwarding International (HLPFI) на 15 октомври во Стариот град Хилтон во Антверпен, Белгија.

Опсегот на опсег на оптоварување на опциите со опција за контрола на пристап SP и придружната апликација се истакнати како производи кои го одвојувале производителот од другите учесници. СП е во славна компанија, со специјален производител на транспортна опрема, Goldhofer и тешки лифтови, Sarens се приклучи на тоа во последните фази на судењето.

Фил Роч, извршен директор за маркетинг на СП, рече: "Тоа ни дава огромно чувство на гордост што не може да биде само во потесен избор од реномирана титула, туку да бидеме заедно со две од најголемите имиња во тешките лифтови. Кој се испостави дека е заслужен победник во текот на ноќта, ние сме биле претставени со можност да ја покажеме нашата компанија и навика за иновации на престижната публика. Читателите на HLPFI се обидуваат да го намалат ризикот во проектите на кои работат и ние сме среќни да ги усогласиме нашите технологии за мерење на сила со тој напор ".

СП неодамна ја ажурира својата Bluetooth способност и започна со подобрена верзија на популарната HHP апликација. Клетките за оптоварување сега користат безжична технологија за размена на податоци на кратки растојанија за да комуницираат со до осум уреди, носејќи ги информациите до 100m (328m) далеку. Собраните податоци може да се праќаат на други приматели во форма на табеларни пресметки на Excel или PDF извештај. Судиите за наградување ќе забележат дека производот може да испраќа извештаи од ист уред што ги доловува податоците што веќе се наоѓаат на лицето на корисникот - како на пример мобилен или мобилен телефон.

Роч рече: "Со високо активен и прогресивен оддел за истражување и развој, СП и [сопственикот] Крозби секогаш се трудат да ги подобрат карактеристиките на постоечкиот асортиман на производи, да вградат нови технологии и да издадат нови иновации. Мантрата на нашата компанија е за помагање на индустриите кои ги консумираат нашите производи побезбедни со обезбедување на знаење за товарот. Опсегот на Bluetooth и апликацијата го олицетворуваат етосот. "

Тој продолжи: "Признавањето од HLPFI е дополнително одобрување на нашата посветеност кон глобалниот тежок лифт и проектна логистичка сектор, особено. Тоа е една од најинформативните и визуелно привлечните индустриски списанија кои ги консумираме и рекламираме во нив, со голема база на читатели, од кои многу се важни носители на одлуки во нивните компании. Помеѓу сега и вечерта во гала награди во октомври, со нетрпение очекуваме да работиме со наслов за да покажеме тековни СП иновации и студии на случај преку своите уреднички страници. "

Категории на награди се различни, вклучувајќи го и решението на авионскиот превоз на годината, извонредност во инженерството и линија за испорака на годината. За целосна листа на финалисти, кликнете овде: https://www.heavyliftawards.com/heavyliftawards2019/en/page/shortlist-2019


Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes