Медиумски статии
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

оптоварување на приколка со радиолошка врска

Trail-Eze Inc., производител на приколки за тешка опрема од Мичел, во Мичел, ги стави двајцата 13-тон капацитети Straightpoint (SP) Radiolink плус оптоварување клетки во срцето на операции за ракување со материјал на својата нова, state-of-the-art -давање објект.

Trail-Eze специјализира во производство на лизгачка оска, хидрауличен опаш и одвојување на приколки за да им помогне на клиентите за ефикасно и безбедно преместување на опремата на патот. Третата генерација на бизнисот во фамилијарна сопственост неодамна ја отвори новата локација во седиштето, која сега е една од трите централни капацитети во Јужна Дакота - во Мичел, Корзика и Платт, каде што фабрикува трејлери од почеток до крај.

Нејт Тапио, менаџер за операции на Trail-Eze, рече: "Отворањето на новиот објект ја означува кулминацијата на години на истражување и развој во најновата технологија за сликање и завршна обработка. Веб-страницата ни овозможува да ги консолидираме завршните фази на нашето производство под еден покрив. Динамометри се составен дел од технолошки напредната работна околина; софтверот е лесно прилагоден на нашите потреби, производите се лесни за користење и ни штедат време на секоја приколка ".

Новата, 41,000 кв.м. зграда е дизајнирана наменета за финалните фази на производство на приколки; детонација, сликарство, дрвена платформа и завршна инспекција се главни задачи. Две надземни кранови со капацитет 7.5-тон со 92-ft. span опфаќа поголем дел од широчината на фреквенцијата 100, широчина на слободен распон, додека еден кран 15-тон, двоканален кран има распон од 60 ft. Крановите со далечинско управување, опремени со дигалки Stahl CraneSystems, беа фабрикувани од Global Crane и инсталиран од Орион Рагинг. Тие ги укинуваат товарите во различни големини и тежини, кои сега се прецизно следени од опремата на СП.

Tapio рече: "Ние всушност ги откривме решенијата SP преку нашиот локален снабдувач на опрема за поставување и местење, Dakota Riggers. Тие знаеја дека бараме метод за генерирање точна тежина на парчиња и цели приколки што ги произведуваме; ова е важно за нашите производни процеси и за нашите клиенти ".

Тој додаде: "Ова е прв пат да искористиме некој од нивните производи, но ние сме импресионирани. Претходно, нашите методи беа неконзистентни и одземаат многу време. Сега, можеме брзо и прецизно да добиеме тежина на секоја приколка ".

Radiolink плус е најпродаван динамометар на SP, кој е дизајниран да биде лажиран со стандардни канти на Crosby. Мобилната ќелија за безжична тензија е способна за мерење и динамичко следење на оптоварувањето во капацитети од 1t до 500t, од залиха. Достапен е во 2.4GHz верзија со голем опсег, обезбедувајќи 700m или 2,300 ft. Опсег до производителот SW-HHP рачен или безжичен софтвер, или во Bluetooth, кој може да се поврзе со кој било паметен телефон со бесплатна HHP апликација на SP на iOS или Android на се движи до 100m или 328ft.


Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes