Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

компресии кои се користат при скенирање на МНР скенирањеRidderkerk, компанија за изнајмување и опремување на опремата со седиште во Холандија, LGH Hijsmaterieel BV (LGH) вработила четирите оптоварени клеточни оптоварувања на Straightpoint (SP) за да ја потврди тежината и тежината на машината за магнетна резонанца (МРИ) пред транспортот неодамна.

LGH, која нуди низа решенија за мерење на силата на SP, избра 10t капацитет за безжично компресирање на оптоварување за снимање на важни податоци додека единицата за магнетна резолуција беше манипулирана пред да биде ставена на приколка за преместување од Wesdijk Exceptioneel Transport, од Alphen aan den Rijn час северно од штабот на LGH во близина на Ротердам.

Клетките за компресивно оптоварување на SP се пофалат со безжичен опсег на 700m или 2,300 ft. На производителот SW-HHP рачен или безжичен центар за гравитациски софтвер, кој во овој случај е инсталиран на лаптоп каде што податоците се читаат на безбедно растојание. Оптоварувачките ќелии и софтверот најчесто се комбинираат за да го потврдат центарот на тежината и тежината на големи и тешки предмети што можеби не се рамномерно пропорционирани. Системот ја доловува тежината на секоја поединечна оптоварувачка ќелија, вкупната тежина и тежиштето, и го прикажува во HTML-извештај.

МНР скенер мереше 5.13m (приближно 17 ft.) Од 2.01m (приближно 6.5 ft.) И се мери во 21,175kg (21.17t). Вредноста на тестот за оптоварување беше нагласена со разликата во реалните читања до документацијата доставена со товарот, што сугерираше дека требало да биде во регионот на 26t. Товарот, заедно со најновата научна опрема и компоненти, презентираше претеран офсет центар на гравитација поради аголот на кој е натоварен и обезбеден за патниот сообраќај.

Матијс Сенф, инженер за продажба на LGH за западниот регион на Холандија, рече: "Информациите беа собрани главно за тимот на кран во Мадрид [Шпанија], кој мораше да ги подготви своите лифтови за преоптоварување. За да се подигне скенерот се користеа дрвени дрва за да можат да се постават оптоварените ќелии. Точките за оптоварување беа позиционирани, а потоа беше обезбедена конекција со лаптопот. По конфигурацијата, приколката беше спуштена за да му овозможи на [МРИ] да се потпира на клетките на оптоварување. Спроведевме понатамошни тестови за стабилност пред да земеме три читања на податоци и да ги прикажеме просечните наоди во извештајот, кои можеме веднаш да ги извеземе од лаптопот ".

Сенф додаде: "Ние често го користиме нашиот спектар на СП-производи во такви апликации. Опремата е најсовремена технологија и нуди одлична удобност на лице место на лице место. Индустријата за тешки лифтови, пристаништа и пристаништа, како и сектор за одржување се меѓу оние кои ја користат технологијата за тестови на оптоварување и други апликации. "

Верзијата на Bluetooth од мобилната ќелија за компресија неодамна беше додадена во опсегот што може да се поврзе со кој било паметен телефон кој ја користи бесплатната HHP апликација на SP на iOS или Android, во опсег до 100m или 328 ft. ATEX и IECEx верзии се исто така достапни за употреба во зона на опасни зони 0, 1 и 2. Единиците се машински изработени од високо квалитетен нерѓосувачки челик и стандардни АА батерии нудат 1,200 часови на живот. Сенф, исто така, ја истакна заштитата на животната средина на производот до IP67 / NEMA6.

Сенф неодамна влезе во нова улога во LGH BV, откако ги помина последните две години како привремен технички член на персоналот. Тој заклучи: "Мило ми е што ја направив транзицијата. Имав силно разбирање на СП и други производи во нашето портфолио, но за да играм повеќе раце-улога во нивната примена на линијата на фронтот додава вистинска димензија на мојата работа. Со нетрпение очекувам многу повеќе компресија и други оптоварување ќелии проекти во иднина. "

СП беше купена со укинување и местење на хардверскиот гигант The Crosby Group на крајот на годината.


Брза контакт форма

Забелешка: Ве молиме користете е-поштенска адреса на вашата компанија, каде што е можно, адресата на gmail, yahoo или hotmail може да влезе во нашата спам и да остане незабележано. Нашиот нормален одговор е во рок од еден ден, ако не сте имале одговор на вашата истрага ве молиме контактирајте Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите. Ти благодарам
Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.
enzh-TWnlfrdenoes