Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

BlueLinklowStraightpoint (SP) го претстави својот нов единствен капацитет Bluelink оптоварување ќелија која воведува Bluetooth технологија на постојните и потенцијалните клиенти се уште користат застарени механички сила мерење производи.

Bluelink е мобилна ќелија со капацитет 6.5t (14,300 lb.), насочена кон крајните корисници кои остануваат лојални на традиционалната опрема, но кои можат да бидат рецептивни за подобрена технологија и својствени предности за читање на податоци на iOS или Android smartphone инсталиран со бесплатна HHP апликација SP .

СП, неодамна стекнат со Crosby, е докажан пионер во технолошкиот напредок - неговите безжични оптоварувања, товарни окови и оптоварувачки ќелии веќе го овозможуваат Bluetooth 4.2-но Bluelink ќе седне по спектарот во апликации за кои останува механичкото решение инстинктивен избор, но каде што безбедносните придобивки постигнати со читање на податоци на растојание до 328 ft. или 100m, се разбира, се признаваат.

Дејвид Ayling, глобален директор за развој на бизнисот за решенија за следење на оптоварување на SP, рече: "Важно е дека го продаваме Bluelink соодветно. Лансирањето не поставува критериум за мерење на тековната технолошка прогресија на нашиот опсег, но повеќе ја одразува нашата способност да продолжиме да обезбедуваме алатки за многу различни типови на корисници кои сакаат да ги разберат силите што се применуваат. Ова не е алтернатива на нашите најмодерни системи, туку чекор кон најновата безжична технологија, можеби за професионалци кои само што почнуваат да мигрираат од традиционалните решенија ".

Испорачани индустриски стандардни канти, како што е Crosby G2130, Bluelink е дизајниран за да ја минимизира главата; таа ги мери само 6 инчи или 156mm од око до око. Во меѓувреме, неговиот компактен и лесен дизајн не жртвува сила со сигурносен фактор од над 500%. Изграден од аероспејс одделение и анодизиран алуминиум, производот, исто така, може да се пофали со напредна внатрешна дизајн структура.

Ayling додаде: "Дизајнот не само што го обезбедува производот со незаменлив сооднос меѓу јачината и тежината, туку исто така овозможува користење на посебно внатрешно затворено куќиште кое ги обезбедува електронските компоненти на оптоварувачката ќелија со заштита на животната средина NEMA6 или IP67 дури и со капакот на батеријата недостасува плоча. И покрај фактот дека Bluelink не е целосно специфицирана, врвот на опсегот на оптоварување ќелија, нејзините квалитети сеуште го одговараат на најтешките индустриски или слободно опкружувачки средини. "

Горенаведената апликација, која е достапна за преземање и лесно поврзување со која било СИ оптоварувачка ќелија која ја поседува истата технологија, му овозможува на операторот да се најавува податоци во однос на времето или на настани како што се прекумерно или недоволно оптеретување, додека прилагодливиот аларм го известува операторот на паметен телефон ако се појави преоптоварување. Се одликува со индикатор за аналоген оптоварување на главниот екран и голем број на јазици, вклучувајќи англиски, холандски, шпански, норвешки, јапонски и кинески.

Bluelink се напојува со четири стандардни алкални батерии на AA кои обезбедуваат прекумерно време на пренос на 500 часа, а неговата внатрешна антена обезбедува сигурно пренесување на точност на 0.1% FS.


Брза контакт форма

Забелешка: Ве молиме користете е-поштенска адреса на вашата компанија, каде што е можно, адресата на gmail, yahoo или hotmail може да влезе во нашата спам и да остане незабележано. Нашиот нормален одговор е во рок од еден ден, ако не сте имале одговор на вашата истрага ве молиме контактирајте Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите. Ти благодарам
Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.
enzh-TWnlfrdenoes