Тензија Loadcells
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Динамометарскиот опсег на оптоварување на тензијата се движи од рамна точкаКлетки за напнатост Дигитални динамометри за сите мерења на силата - ВО СТОК | Одобрување на DNV-GL Typle | Опција за Bluetooth | Достапен е ATEX / IECEx.

Клетки за напнатост, безжични и кабелски од Крозби | Стрејт. Производител и снабдувач на широк спектар на тензии дигитални динамометри, оптоварување клетки достапни 0.5t до 500t со поголеми капацитети достапни на незаменливите олово пати. Системи и поврзани инструменти и целосен опсег на додатоци.

Прв избор за индустријата за поставување глог. Подигнувачи до тежок лифт.
Тензија Динамометарски оптоварувачки ќелии И системи за мерење на притисокот на силата произведени од Straightpoint се познати по мерења кои постигнуваат висока точност и се безбедни, сигурни и стабилни.

Признаен од индустриите ширум светот за дизајнот и квалитетот на нивните производи, Straightpoint, исто така, ужива незаменлива репутација за поставување индустриски стандардни услуги, брза испорака, бесплатна техничка помош и флексибилност. А посветен тим на персоналот на готов за вашите потреби и техничка поддршка.

Потребна ви е цена? Контактирајте го нашиот тим

SP тензии Динамометар Опсег на оптоварување на калории - постои решение за вас! кросби дигитален динамометарски товар на клетки

> Radiolink Повеќе Безжична тензија оптоварување ќелија вклучува Безжичен рачен плус.
> Loadlink Плус Тензија оптоварување ќелија Со дигитален дисплеј.
> Wirelink Plus Тензија оптоварување ќелија За употреба со Straightpoint Рачен плус
> Towcell® Безжична тензија оптоварување ќелија за употреба на влечни возила
> BlueLink bluetooth 6.5T loadlink, користете со HHP App за iOS и Android

Вчитајте ги системите на системи и решенија и услуги

Производи и решенија за меѓународна индустрија се достапни за многу индустриски сектори, вклучувајќи и нафта и гас, нафта и гас, воена, забавна, поморска, воздушна, градежна, енергетска и комунални, еколошки, метали и рудници, пакување и преработка, испорака, спасување и транспорт.

Инженерите, техничарите и професионалци за местење на компаниите како што се Ербас, Ролс Ројс, Саренс, Технип, БАЕ Системс, Агенција за патишта, ГЕ и многу други глобални мултинационални компании го користат СП опсегот на товарните ќелии во капацитети до и над 1500t за статички и динамички оптоварување мерење проекти со доверба и доверба во производ од светска класа со многу години на историјата и кредибилитет.

Сите СП Динамометри за оптоварување на ќелии, тензии, компресија и окови се на располагање и се достапни за купување од нашите канцеларии Велика Британија и САД, како и од нашите партнери ширум светот.

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes