Loadshackles
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Стрелки на товарLoadshackles се робусни и ефикасни средства за мерење на затегнувачки товари во различни апликации.

Вграден за да ги задоволи барањата на предизвикувачките околини, SP loadshackles се идеални за компактно и сигурно подигнување и мерење на операциите во сите индустриски сектори, вклучувајќи нафта и гас, морски, подземни, градежни и воени.

Тие се достапни како безжични / телеметриски или кабелска, последнава опција обично е најпосакувана кога оковата треба да биде опремена со подршка за прицврстување или поврзување.

Изработени од премиум бренд и глобално признати производители на шкафови Крозби. Оптоварувачите на SP се оценуваат на 5: 1 и се испорачани во кутија за носење или превозот со сертификат за доказ и калибрација со двегодишна гаранција. Секој производ е испорачан со сопствен обработен ротирачки товарен бобина кој делува за централизирање и рамномерно распоредување на оптоварувањето низ иглата.

Стрејтпоинт оптоварување на оптоварување

Loadshackles во парк од 3.25t до над 500t
IP67 / NEMA6 заштита на животната средина
700m или 2300ft безжичен опсег
1200-часовна траење на батеријата за безжична верзија
Потопни или подсечни верзии достапни со SubConn
Опции за кабелски излез, како што се 4-20mA, 0-10 V, 0-5 V, ± 10 V, CANbus, RS485sp безжичен оптоварување калај во доказ тест

Фото лево: SP безжичен товар сврзувачки се користи тука во доказ тест.

Straightpoint е меѓународна компанија која дистрибуира висококвалитетна, напредна технологија Loadshackle сензори, трансформери и системи за многу земји во светот - и е специјализиран снабдувач на индустриите за укинување и местење.

Сите наши оптоварувачки ќелии, тензии, компресија и оптоварувања на товар се достапни и достапни за купување од нашите канцеларии во Велика Британија и САД, како и од нашите Партнери низ целиот свет, кликнете тука за да ја најдете вашата локална канцеларија

Треба Совет? Контактирајте го нашиот тим

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes