Најчесто поставувани прашања
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

 Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491    САД: +1 918 834 4611

Q. Дали вработувате или изнајмувате оптоварени ќелии?
А.Не не. Сепак, многу од нашите партнери нудат изнајмување или изнајмување на ќелии, така што ќе можеме да ве поврземе со еден од нив.


Q. Дали вашите клетки за оптоварување доаѓаат со сертификат за калибрација и кутија за носење?
A. Да, сите SP-оптоварувачки ќелии имаат сертификат за калибрација, тест за докажување и EC изјава за сообразност. Во зависност од WLL, тие се испорачуваат или во алуминиумска кутија или во дрвена гајба за испорака.


Q. Која е достапноста на вашите производи?
A. Нашиот стандарден асортиман на производи се наоѓа во акциите на нашите објекти во Обединетото Кралство и САД до капацитетот на 500t и обично може да се испратат во 3 работни дена од приемот на нарачката.


Q. Каде се произведени вашите производи?
А. Производствена фабрика, Велика Британија -


Q. Може да ја калибрирате мојата оптоварена ќелија, тоа не е SP?
A. Ние можеме да ги прилагодиме читањата на многу други производители на производи (доколку ги имаме деталите за прилагодување). Ако не ги задржиме овие детали, тогаш ќе биде обезбеден сертификат за калибрација за "како што е пронајден".


Q. Дали плаќате инспекциски такси за поправки?
A. Не. Ние ќе извршиме увид во погрешната оптоварена ќелија и ќе подигнеме не-обврзувачки цитат FOC. Ако работата е одбиена, ние наплаќаме само за враќање (ако е применливо).


Q. Која е заштитата на животната средина на вашите товарни ќелии?
А. Нашите безжични спектар на оптоварување ќелии се проценува IP67 или NEMA6, нашите самонаречени оптоварувачки ќелии се оценуваат IP65 или NEMA4X. Ние можеме да ги произведеме оптоварените ќелии до повисоки рејтинг доколку е потребно за апликации во радиус области или дури и под-под. Оценети оцени овде>


Q. Дали е можно да контролирате повеќе од една Bluetooth Load Cell и да ја видите активната тежина со еден паметен телефон со апликацијата HHP?
Во моментов, ова не е можно. Апликацијата и оптоварувањето се еднакви.


Q.Дали е можно да се види активната тежина на една опција за вчитување Bluetooth со повеќе од еден паметен телефон со апликацијата HHP? (пр: 4 паметни телефони со HHP стан)
Во моментов, ова не е можно. Апликацијата и оптоварувањето се еднакви.


Q. Дали во Cell Load Cell има режим "Разбуди" и "Спиј"?
A. За зачувување на батеријата, ПХБ со ниска енергија со Bluetooth има внатрешно автоматско искрување за спиење и ова е вклучено секогаш кога апликацијата HHP е во употреба. Кога анкетираните од апликацијата, Bluetooth ПХБ автоматски ќе се вклучи и ќе почне да испраќа податоци.

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes