Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Loadpin примери за целосна анализа на фини елемент FEA CAD дизајнПроектен процес
Како ISO9001: компанијата 2015 имаме јасен процес за сопствени трансдуцери:
1. Испраќам барање
2. Квалификација на барање
3. Цитат
4. Дизајн и ФЕА
5. Преглед на клиентите и одјавување
6. Набавка на материјали
7. Производство и тестирање
8. Испраќање


Од 1977 имаме развиено податоци, знаења и системи за да се осигураме дека сите SP сопствени loadcells се точни, сигурни и што е најважно безбедни. Со блиска до 200 оптоварување ќелија производи во нашиот каталог Straightpoint, кои се ISO9001 акредитирана компанија, нудат стандарден производ за речиси секоја апликација.
Меѓутоа, некои апликации бараат специјализирани решенија и нашиот тим на in-house инженери нуди комплетен сопствен пакет решенија за да им помогне и да ги менаџира сите работи за кои не може да се користи стандарден производ од Straightpoint.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

проекти на МајкМајк Нил
Инженер на проектот
Мајк е искусен инженер, кој веќе многу години дизајнира и произведува прецизно мерење и надгледување на оптоварувањето. Неговата експертиза ќе ви помогне да ве води низ фазата на прилагодување сè до завршната фаза на производство на вашиот нарачан товар мобилен производ.

Неодамнешните мониторинг на оптоварувањето вклучуваат
* Прилагодено loadcells за безбедност на животи на море (SOLAS) проект
* Нарачајте 500te безжични компресивни мрежи за тешки лифтови
* Проект за следење на структурните здравствени состојби, вклучувајќи ги 40 безжичните loadcells во градежната индустрија
* Иглички од не'рѓосувачки челик за потпирање или стрижести игли произведени за поморска индустрија
* Прилагодено безжичен, повеќе Loadcell оптоварување следење пакет за големи забавни место
* Одобрување на безжични сопствени пинови за стрижење на ATEX / IECEx за употреба во гасни зони 0, 1 и 2
* Вчитајте ги оковите со дигитални излези за врвен проект
* Развој на ATEX / IECEx гасни зони 0,1 и 2 Radiolink плус
* Изработка на засилувач на прилагодени оптоварувачки ќелии за вклучување на 4-20mA излез за интеграција со PLC
* In-house вирус мерење на клиент лифтинг алатки
* Безжични оптоварување клетки поврзани со живи СМС пораки систем за алармирање номиниран корисници глобално на товарот настани
* Двојна премостен оптоварување клетки и оптоварување иглички за редундантност цели

Прилагодено оптоварување ќелија
CNC мелење оптоварување ќелијаНие можеме да произведеме нарачани цевки за оптоварување за да одговараат на било која апликација со нашите машини за мелење и вртење со ЦПУ
Вчитајте игли
ЦПУ мелење оптоварување иглаНие можеме да произведеме нарачани иглички за да се прилагодат на било која апликација со нашите машини за мелење и вртење со ЦПУ
софтвер
СП нарачан софтверНашиот софтвер Proof Test Plus може да се прилагоди за да го прикаже брендирањето
Пренапонска електроника
sp електроника одборИзберете која компонента на трансдуцерот да го претворите сигналот за оптоварување во читливи информации
Строен инженер кој прави сопствени оптоварувачки ќелии Строен инженер кој прави сопствени оптоварувачки ќелии
На сликата: Инженер за директно следење на градежен систем за набљудување на товар
Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes