Контрола на рацете на мобилните телефони ATEX безжично
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Прирачник за ATEX
Достапни се ATEX оптоварување клетки IECEx лого

Треба цена? Контактирајте не

Контролата на раката ATEX е суштински безбеден груб и разноврсен дигитален рачен дисплеј со широк спектар на карактеристики и погоден за сите Straightpoint Производи за оптоварување со ќелии ATEX / IECEx.
Секоја оптоварувачка ќелија има опсег од 700m или 2300ft за мерење на товарите од безбедно растојание во зоните на опасни области 0,1 & 2.

Во срцето на ергономски дизајнираниот ATEX Handheld плус е моќен ПЦБ кој нуди водечки карактеристики во индустријата, како што се мерни единици за мерка (тони, килограми, кг и кН), избор на врвови, претходно поставени тар и бројач за преоптоварување.

сертификација
SW-HHP ATEX
IECEx SIR 15.0072X / Sira 15ATEX2196X

enzh-TWnlfrdenoes