ATEX драјворен динамометар
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

прецизен мерач на тесни јажиња
atexlogo IECEx лого

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

Опсег на TIMH е тензиометр за вртливи линии или RLTM изграден со доковите, морски, offshore, влечење и спасување на апликации. Достапно со ATEX и IECEx одобрени за Ex ia II T4 Ga за употреба во зони 0, 1 и 2 опасни средини (гас) и е наменета за следење на напнатоста на јажиња во апликации со предизвикувачки опасни подрачја.

Сите капацитети во парк.Тоа е особено корисно кога нема сидро или ќорсокак на линијата за да се постави дигитален динамометар на Straightpoint Radiolink-ATEX за мерење на тензиската сила.ТимХ е

Директна точка ATEX контрола на ракаКонструиран од нерѓосувачки челик од морско одделение и е погоден за многу конфигурации на жичани јаже до 80t и како опција ќе пресмета линиум во метри или нозе заедно со брзината на линијата. TIMH има неколку монтирани точки во својот уникатен дизајн, но ако и други монтирани Потребни се опции. Straightpoint може да обезбеди индивидуално дизајнирано решение специфично за вашата апликација.

Достапно како безжичен систем кој го користи нашиот SW-HHP-ATEX пренослив контролер за употреба во опасна област или SW-MWLC безжичен Windows PC софтвер за регистрирање на податоци во безбедна зона. Нашиот софтвер за безжичен пристап до податоци овозможува истовремена контрола, прикажување и следење на податоци во реално време до 100 Straightpoint телеметрија оптоварување клетки. Запишаните податоци се зафатени во. CSV формат на датотеки и се отвораат во MS Excel, овозможувајќи визуелна презентација, анализа на пријавените податоци и едноставно генерирање на сертификат за тестирање.

TIMH користи лесно извори Energizer® Ultimate Lithium AA батерии и има напредни кола дизајнирани да го заштитат уредот од штети поврзани со неправилно вградените батерии. Ова напредно коло ги продолжува траењето на батеријата и ги елиминира проблемите поврзани со полнење на полнење на батеријата, откажување и замена.

КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Одобрено за употреба во опасни зони
 • Целосно изработен од нерѓосувачки челик отпорен на корозија
 • IP67 / NEMA6 Loadpin
 • Гравитационите фаќали што се поставени на врвот на штитниците за пилинг го прават инсталирањето на жичаната јаже брзо и едноставно
 • Тешки лежишта без одржување
 • Опции за достапност на линијата
 • Софтвер кој е достапен за дневникот на податоци и мониторот или аналогните излези
ПРИДОБИВКИ
 • Голем избор на капацитети до 80t и дијаметар на јажиња до 52mm / 2 "
 • Влез / излез на линија, растојание и брзина
 • Тешки игла лежишта без одржување
 • Пет тркала дизајн подобрување точност

АПЛИКАЦИИ
 • Опасни области
 • Префрлани нафта и гас
 • Хемиски индустрии


ГАРАНЦИЈА И ОСИГУРУВАЊЕ
 • 2 година гаранција
 • Дизајн потврден од страна на FEA
 • Независно одобрено од АДС

ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
 • Сертификат за проверка на докази
 • Прирачник за операторот
 • Носечка крпа за чување

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes