ATEX оптоварување клетки
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

AtexlogosТреба цена? Контактирајте го нашиот тим

Проширениот асортиман на производи на Straightpoint ATEX се усогласени со новата директива - 2014 / 34 / EU-која стапува на сила денес (20 April 2016), ажурирање на 94 / 9 / EC.
На крајот на годината, мерење на сила, следење оптоварување и суспендирани тежина од производителот оптоварување ќелија опрема започна ATEX и IECEx верзија од најпопуларните производи, Radiolink плус безжични оптоварување ќелија, која се сретна зона 0, 1 и 2 класификација опасни област .
Еден ATEX верзија на безжични рачни Плус следи, додека други безжични производи, вклучувајќи компресија клетки, верува клетки, оптоварување иглички и трчање линија динамометарот (или TIMH), дел од тензијата на производителот во опсег на движење, исто така, во согласност со новиот 2014 / 34 / ЕУ директива и класификација на класификацијата во трите зони, вклучувајќи го и 0 (област каде што атмосферата на експлозивни гасови е присутна континуирано или во подолг временски период) - без преседан во безжичната технологија за мерење на сила под нагло.

Прецизен atex hhpКритериумите на ATEX и IECEx се слични, иако првиот е широко прифатен низ цела Европа, додека вториот е потребен на многу други глобални пазари.
Верзијата ATEX на мобилната ќелија и безжичната рачна единица содржи неколку безбедносни компоненти кои дозволуваат негова употреба во средини од зоната 0. Во штабот на Straightpoint's Havant, во Велика Британија се создаде посебна просторија за складирање, а целиот производствен персонал е специјално обучен во собранието на единиците за заштита од експлозија.


EX натоварени ќелии на располагање
Radiolink плус | Безжичен товар | Безжична компресија | Безжичен шок | Тензиомер на теренска линија


апликации
На и на копно нафта и гас, хемиски и други индустрии со предизвик опасни подрачја.

Прилози:
датотекаГолемина на Фајлот
Преземете ја оваа датотека (Sira 15ATEX2195X.PDF)Сертификат RLP ATEX215 kB
Преземете ја оваа датотека (Sira 15ATEX2196X.PDF)Сертификат SW-HHP ATEX208 kB
Преземете ја оваа датотека (Sira 16ATEX2108X.PDF)Сертификат за WNI / WLS / LP / TIMH ATEX211 kB
enzh-TWnlfrdenoes