ATEX / IECEx оптоварувачки ќелии
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Безжична компресијаSP atex рака контрола

Достапни се ATEX оптоварување клетки IECEx лого

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

Достапен од акции со капацитет 3.25t до 120t и достапен до 1,550t, Straightpoint Wireless Loadshackle сега е достапен ATEX и IECEx одобрени на Ex ia II T4 Ga за употреба во зони 0, 1 и 2 опасни средини (гас и е наменета за вклучување и префрлани нафта и гас, хемиски и други индустрии со предизвикувачки опасни подрачја.Таа е произведена од Crosby водечки 2130 карбон и 2140 алуминиумски болт (3.25te - 120te) и синџирот на прицврстувач со тип HNNXX на легура (10te up)

Директни точки Wireless Loadshackle обезбедува совршено решение за ограничени апликации за глава. Секоја безжична Loadshackle е доказ тестиран, а потоа опремен со тврдо анодизиран алуминиумски електроника комплет. Содржани во овој алуминиумски куќиште е нова внатрешна шасија која обезбедува IP67 / NEMA6 заштита на животната средина, дури и кога недостасува батеријата. Одликувајќи се со водечка безжична технологија и опсег, Wireless Loadshackle се испорачува со стапка на ажурирање на 3Hz и може лесно да се конфигурира да работи на водечките брзини на индустријата до 200Hz.

Податоците се пренесуваат безжично, користејќи ја најновата технологија на IEEE 802.15.4 (2.4 GHz) која обезбедува безбеден, висок интегритет, безгрешен пренос на статичка тежина и динамичко оптоварување на нашиот рачен контролер SW-HHP-ATEX за употреба во опасна област или безжични Windows PC податоци сеча софтверски пакет во безбедна област.

Нашиот софтвер за безжичен пристап до податоци овозможува истовремена контрола, прикажување и следење на податоци во реално време до 100 Straightpoint телеметрија оптоварување клетки. Запишаните податоци се зафатени во. CSV формат на датотеки и се отвораат во MS Excel, овозможувајќи визуелна презентација, анализа на пријавените податоци и едноставно генерирање на сертификат за тестирање. Нашата Wireless Loadshackle користи лесно извори Energizer® Ultimate Lithium AA батерии и има напредни кола дизајнирани да го заштитат уредот од оштетувања поврзани со погрешно вградените батерии. Овој напреден кола се протега на батеријата и го елиминира прашања поврзани со батерија на полнење за полнење, неуспех и замена.

Нашиот огромен опсег на алатки ни овозможува да се калибрираме во калем за поголема прецизност, за разлика од многу други производители на мобилни ќелии.

КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Одобрено за употреба во опасни зони
 • Неслободен 2.4 GHz безжичен
 • Грешка без пренос на податоци
 • Индустрија водечки безжичен опсег на 700m / 2300ftUnrivalled резолуција
 • Еколошки запечатен до IP67 / NEMA6
 • Неприкосновена резолуција
 • Неспоредлив век на батеријата на 1200hrs
 • Низок раствор за глава
АПЛИКАЦИИ
 • Опасни области
 • Префрлани нафта и гас
 • Хемиски растенија


ГАРАНЦИЈА И ОСИГУРУВАЊЕ
 • 2 година гаранција
 • Во согласност со ASME B30.26
 • Дизајн потврден од страна на FEA
 • Независно одобрено од АДС

ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
 • Централизирање на бобина
 • Сертификат за проверка на докази
 • Прирачник за операторот
 • Носечка крпа за чување

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes