ATEX / IECEx Radiolink Plus
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

 Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491    САД: +1 918 834 4611

ATEX радио-врска безжична оптоварувачка ќелија со рачно
DNV GL сертификационно лого Достапни се ATEX оптоварување клетки IECEx лого

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

Товарната ќелија на динамометар е одобрена за Ex ia II C T4 Ga за употреба во опасни зони 0,1 и 2. Оваа суштински безбедна верзија на бестселерот Radiolink плус е способен за мерење и за динамично следење на оптоварувањето во опасни средини како што се индустријата за нафта, гас и хемикалии во странство и во странство. Достапно од залиха во капацитет од 1t до 300t, конструирано од висококвалитетен алуминиум од типот на авиони и со напредна структура за внатрешно дизајнирање.
Во комбинација со SP Ex Handheld, можете да прочитате до четири SP Ex оптоварувачки ќелии истовремено дозволувајќи му на операторот да следи подигнување на повеќе точки од едно рачно на безбедно растојание до 500m / 1640ft со дополнителни придобивки од преоптоварување на екранот и предупредувања за калибрација.

Оваа структура на внатрешен дизајн не само што му обезбедува на производот ненадминлив сооднос на силата и тежината, туку исто така дозволува употреба на посебна внатрешна запечатена обвивка што ги обезбедува електронските компоненти на товарната ќелија со заштита на животната средина IP67 / NEMA6 дури и со недостаток на плочата на капакот на батеријата, што ја прави оваа индустрија - водечки динамометар уште посоодветен за употреба во најтешките средини. Одликувајќи се со водечка безжична технологија и опсег во индустријата, разноврсниот Radiolink plus - ATEX се испорачува со стапка на ажурирање од 3Hz и може лесно да се конфигурира да работи со водечка брзина до 200Hz во индустријата.

Податоците се пренесуваат безжично користејќи ја најновата технологија IEEE 802.15.4 (2.4 GHz), обезбедувајќи безбеден, висок интегритет, без пренос на грешки и на статичка тежина и на динамичко оптоварување до одобрен безжичен рачен контролер, SW-HHP- ATEX вклучува опција за следење на четири товарни точки, истовремено, дозволувајќи му на операторот да следи подигнување на повеќе точки на подигање од една рака.

Radiolink plus- ATEX користи батерии Energizer® Ultimate Lithium AA со лесно извори и има напредни кола дизајнирани да ја заштитат товарната ќелија од оштетување ако батериите се неправилно инсталирани. Ова напредно коло го продолжува траењето на батеријата и употребата на батерии што лесно се снаоѓаат, ги елиминира проблемите поврзани со полнење на пакет батерии, дефект и замена.

Лесно е да се види зошто на глобално ниво Radiolink плус - е број еден избор за мерење и динамичко следење на оптоварувањето во опасни апликации.

КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Неслободен 2.4 GHz безжичен
 • Безжичен опсег водечки во индустријата
 • Еколошки запечатен
 • Неспоредлив живот на батеријата
 • Внатрешни Антени
 • Компактна големина
 • Далечинско вклучување-исклучување
 • Лесна пратка Држете
 • Достапни се напредни опции
 • Тар
ПРИДОБИВКИ
 • Зони 0,1 и 2 опасни области
 • Пренос на податоци без грешки
 • Неспоредлива резолуција

АПЛИКАЦИИ
 • Опасни области
 • Префрлани нафта и гас
 • Хемиски индустрии


Гаранција и осигурување
 • 2 година гаранција
 • Дизајн потврден од страна на FEA
 • Одобрение за тип DNV-GL
 • Независно одобрено од АДС

ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
 • Сертификат за проверка на докази
 • Прирачник за операторот
 • Торба за носење / чување
 • РФИД означени
 • Литиум АА батерии
Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes