Изберете го вашиот јазик

логото на s5

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491САД: 1-805-246-1462

За Straightpoint

Loadlink 1980Основана во 1978 од дипломиран инженер за инженерство на Универзитетот Оксфорд, Straightpoint стана првата компанија која им понудила на индустријата за подигнување робустен сигурен електронски уред за мерење на сила, заменувајќи ги тешките и застарени механички единици кои биле во употреба со децении. (На сликата остави групата на 1980).

На Loadlink наскоро стана светски лидер во својата област со продажба на сите континенти. Новите производи наскоро следеа со користење на истиот основен принцип на напонски мерачи кои комбинираат висококвалитетна, но лесна за употреба електроника. Straightpoint започна да произведува широк спектар на производи, не само за своите клиенти, туку и брендирани производи за компании како Dillon, Tractel и неодамна Pfeifer.

По пензионирањето на основачот на компанијата, Straightpoint Ltd беше купен од страна на новите директори, вклучувајќи го и менаџерот на поранешниот Salter Weigh-tronix, Дејвид Ајлин, кој до денес продолжува со растот, иновациите и стручноста на компанијата.RLP-со-SW-HHP

Сега во својата 38-та година, Straightpoint (UK) Ltd сега има над дистрибутери 40, обезбедувајќи глобално покривање на пазарот.
Покрај тоа, Straightpoint исто така има објект во САД и неодамна ја удвои големината на седиштето на Велика Британија (во која е сместена првата калибрација на тонови 350 и универзална тест машина во Европа). Во последните неколку години, компанијата ги додаде своите многу успешни, изнајмување и оф-шорски поделби, кои продолжуваат да растат.

Straightpoint продолжува да води во иновации со започнување на првиот светски безжичен центар за гравитациски систем и е првиот производител на натоварувачки ќелии што ќе ги инкорпорираат таговите за РФИД во сите нејзини "врски" оптоварување ќелии како стандард.

Тековните случувања вклучуваат безжичен динамометар одобрени од ATEX и опсег на динамометри за водење на линија.

  • Со блиски до $ 1,000,000 на акции достапни Straightpoint производи им даде на нашите дистрибутери посебна предност над времето на конкурентот
  • Опсег на производи од 100kg групата на товарниот блок до 1500t товарниот столб
  • Најсовремена технологија, вклучувајќи ненадминати безжични производи
  • Огромен опсег на додатоци и софтверски пакети за регистрирање на податоци достапни со повеќето оптоварувања
  • Светска класа по продажба и маркетинг поддршка
  • Конкурентни цени

 

enzh-TWnlfrdenoes

контакт Straightpoint

Хемпшир, Велика Британија седиште - + 44 (0) 2392 484491
Камарило, САД седиште - --1 805 246 1462-
Хјустон, Соединетите Американски Држави - -713 955 2655-
Минеаполис, Минхен - -612 808 8969-

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.